Okolí

Tipy na výlet a zajímavosti v okolí muzea Merkur

Adršpašsko-Teplické skály

Kousek od Police nad Metují a muzea stavebnice Merkur naleznete vyhledávanou lokalitu skalních měst Adršpaško-Teplických skal, které jsou již po staletí vyhledávaným místem milovníků přírody. ObjevAte divutvorná skalní města, vysoké skalní věže, hluboká skalní údolí, romantická zákoutí nebo bývalé skalní hrádky. To vše nabízí Adršpašsko – Teplické skály

Stolová hora Ostaš

Pět kilometrů od Police nad Metují naleznete horu Ostaš s horolezeckými terény. Skalní věže zde mají ve většině případů 15-20 metrů, ale najdete tady i útvary se 40ti metry. Skalní lezení je možné provádět bez omezení ve třech oblastech: Dolní labyrint, Horní labyrint a Zadní Ostaš. Ve skalním městě naleznete i třicet metrů dlouhou puklinu s názvem „Sluj českých bratří“. Kočičí hrad si pro vás nachystal úzké sluje a průchodové komíny. Pod horou Ostaš se zajděte podívat na pramen Samaritánka s velmi dobrou vodou, kde je do kamene vytesaný reliéf zobrazující ženu, která podává Kristovi vodu. A je zde také chatová osada.

Broumovské skály

Broumovské stěny mají přibližně dvanáct kilometrů a zalesněný hřbet je na několika místech rozčleněný do různých skalních útvarů. V centrální části na krajním skalním bloku byla postavena na půdorysu pěticípé hvězdy kaple Panny Marie. Odtud je pěkný výhled na Javoří hory a kotlinu Broumovska. Najdete zde několik pěkných vyhlídek: Skalní divadlo, Supí koš, dále z vrcholu Koruna a Junáckou vyhlídku. Na vyhlídky a skalní hřiby umístěné na jihu se nejlépe dostanete z parkoviště ve Slavném, na další místa z parkoviště pod Hvězdou.

Město Police nad Metují

Město Police nad Metují je nazýváno bránou Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Bohatá historie se zde prolíná s přírodní krásou a turisté se odtud vydávají na mnoho míst v okolí zastoupené skalními útvary. Přímo ve městě najdete klášter z roku 1213. Břevnovští benediktíni se postarali o raně gotickou budovu, v pozdějších letech přestavěnou. Z dalších historických památek zde najdete sochy, sloupy, privilegia, církevní architekturu. Na náměstí stojí pískovcová kašna v empírovém slohu, kde uprostřed stojí ozdobná váza s květinovými girlandami.

Krkonošský národní park

Co by kamenem dohodil, skoro tak daleko naleznete nejvyšší pohoří Čech Národní park Krkonoše. Vyhledávané místo milovníku horské turistiky, ale také sportovního a adrenalinového vyžití. Okusili jste už nádherné hřebenové tůry, navštívili jste pramen Labe nebo zdolali naši nejvyšší horu Sněžku? To vše a dokonce i více můžete zažít v Krkonoších. Doporučujeme hezký turisticko informační portál a rezervační centrum ubytování pro celou oblast Krkonoš

Broumovsko, a celé Adršpašsko, je svoji jedinečnou krásou natolik turisticky zajímavé, že Vám k jeho prozkoumání jeden den nestačí. Proto Vám nabízíme ubytování na Broumovsku. Vyberte si ze široké nabídky kvalitních hotelů, penzionů nebo apartmánů, jež Vám usnadní a zpříjemní poznávání této krásné lokality.