Turistické trasy

Turistické trasy v okolí muzea

Police nad Metují (náměstí) – Police nad Metují (sjezdovka) – Silnice Bukovice (Žďár nad Metují) – Pod Ostašem – Ostaš – Odbočka na Kočičí skály – Údolí Klučanky – Dědov (studna) – Dědov (silnice) – Dědov (Javor, odbočka) – Rozcestí se žlutou – Skály

Z náměstí v Polici nad Metují se vydáte po zelené turistické značce za město, vydáte se okolo ski areálu, přejdete silnici z Bukovice na Žďár nad Metují a vystoupáte do stráně.  Tady se můžete vydat prohlédnout místa plná skal v Ostaši. Budete pokračovat po červené a za chvilku po zelené na Kočičí skály a do Sluje českých bratří. Dále sestoupíte do údolí Klučanky, lesem projdete k malé lávce a pěšinkou ke studánce. Cestou v lese sestoupíte do Dědova, projdete skoro celým Dědovem a teprve u křížku se vydáte nalevo, projdete okolo kapličky sv. Panny Marie a vystoupáte lesem a loukou až na rozcestí, kde je žlutá značka. Lesem dorazíte do osady Skály, kde najdete zříceninu hradu a Černé jezírko.


Délka trasy: Celková délka trasy bez odboček k prohlédnutí na cestě je 11 km.


 

Jak se dostanete k muzeu Merkur, jeho provozní dobu, vstupné a další informace, naleznete na úvodní stránce tohoto webu.

Kam na výlet v Česku


Pokud hledáte více inspirací kam vyrazit, podívejte se na naše zajímavé tipy kam na výlet jak v Česku, tak i blízkém příhraničí.

Byli jste už?


na Šerlichu nebo Luisině údoli, která patří nejzajímavější místa Orlických hor? V zimě naopak výborně lyžařské podmínky a nádherné hřebenové tůry…